Ceny internetu w roamingu

Wybierając się za granicę trzeba pamiętać o tym, że nie będziemy mogli aż tak swobodnie korzystać z internetu, jak to robimy będąc w kraju. Osoby, które przebywają poza Polską i w tym czasie z przyzwyczajenia są ciągle online w sieci, mogą niestety spodziewać się bardzo wysokiego rachunku za telefon.

Dzięki roamingowi możemy dzwonić oraz korzystać z internetu będąc za granicą. Warto wiedzieć o tym, że utworzone są tzw. strefy roamingowe. Najtańszą dla nas strefą roamingową są kraje Unii Europejskiej. Ceny poza granicami UE mogą być już niestety dużo wyższe. Więcej zapłacimy na przykład w Kanadzie, USA, Szwajcarii, Rosji, Maroko, Turcji, Serbii i Czarnogórze. Jeszcze drożej jest przykładowo w Emiratach Arabskich, Australii i na Hawajach. Natomiast najwięcej będzie nas kosztował roaming w Chinach, Indiach, Tajlandii, Izraelu i na Zanzibarze.

U naszych krajowych operatorów cena 1MB danych waha się w granicach 1-2zł (w strefie Euro). Można wykupić sobie pakiety, jednak nie dość, że są one niewielkie, to w dodatku w dalszym ciągu będą nas kosztowały całkiem sporo. W krajach tych najdroższych stref możemy skorzystać na przykład z pakietu 2MB, który pobierze z naszego konta 30zł. Jest to naprawdę niewielka ilość danych, być może nie uda nam się nawet załadować jednego zdjęcia na portal społecznościowy. Jeśli nie będziemy mieli żadnego pakietu internetowego, to na terenie Unii Europejskiej wrzucenie do sieci jednej fotki będzie nas przeważnie kosztowało ok. 5-8zł. Natomiast ta sama czynność w krajach najdroższych stref może uszczuplić nasz portfel nawet o około 400zł!

Dlatego też, wybierając się na zagraniczne wakacje warto nie tylko zaopatrzyć się w pakiet internetowy, ale także korzystać z niego naprawdę rozsądnie, ponieważ często nie wystarczy on nam na zbyt długo.

Related Posts