Sieć mobilna 5G

5g

W coraz szybszym tempie rośnie liczba użytkowników urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób korzysta z szybkiego internetu mobilnego w sieci czwartej generacji – 4G. Od niedawna jednak sporo mówi się o planach pojawienia się nowej technologii. Mianowicie chodzi o internet 5G. Warto przyjrzeć się temu, co będzie mógł on nam zaoferować.

5G oznacza, że czeka nas kolejna rewolucja technologiczna, kolejny poziom w korzystaniu z internetu. Zgodnie z założeniami, sieć 5G będzie mogła przesyłać dane z prędkością od 10 do nawet 100Gb/s ! Jest to zdecydowanie dużo wyższy standard, w porównaniu z obecną prędkością – 300 Mb/s.

Sieć 5G ma być odporna na problemy związane z pojemnością. Ilość użytkowników korzystających z niej jednocześnie nie będzie miała wpływu na wydajność usługi. Ponadto, sieć nowej generacji praktycznie zupełnie zniweluje opóźnienia, co jest świetną wiadomością dla osób zainteresowanych grami sieciowymi.

Prace nad nową siecią mobilną 5G podjął między innymi Huawei, Samsung, Korea Południowa oraz rząd Wielkiej Brytanii. Zdaniem ekspertów, pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać z tej nowości technologicznej około 2020 roku, a ogólnodostępna może stać się dopiero w 2025 roku. Jednak z całą pewnością warto na to poczekać ze względu na szybkość, niezawodność i brak opóźnień.

 

Related Posts