Czy internet mobilny zastąpi internet stacjonarny?

internet-stacjonarny

 

Większość z nas pamięta, że jeszcze dobrych kilka lat temu z internetem mogliśmy połączyć się jedynie za pomocą modemu telefonicznego. Wysokie rachunki, wiecznie zajęta linia telefoniczna i wolne ładowanie stron – to tylko część wspomnień tamtych czasów. W miarę upływu lat, modem telefoniczny zamieniony został na dostęp do internetu za pośrednictwem kabla. Było to wygodniejsze, niż łączenie przez telefon, ale w dalszym ciągu byliśmy ograniczeni przewodem. W dzisiejszych czasach postęp technologiczny poszedł już zdecydowanie dalej i obecnie możemy łączyć się z internetem poprzez bezprzewodowe routery. Internet mobilny staje się coraz bardziej popularny. Czy więc zastąpi nam standardowe rozwiązania?

Dzisiejsze społeczeństwo jest przyzwyczajone do ciągłego bycia online. Internet nie służy jednak tylko rozrywce, jest nam potrzebny także w pracy. Jeszcze kilka lat temu, z siecią mogliśmy się połączyć jedynie w biurze, albo w domu. Dzisiaj, dzięki internetowi mobilnemu nie mamy przed tym żadnych ograniczeń. Postęp technologiczny, nowoczesne sprzęty i aplikacje sprawiają, że dostęp do sieci jest czymś bajecznie prostym. Nowe technologie cały czas idą do przodu, a operatorzy sieci wyprzedzają się w tworzeniu coraz to lepszych ofert.

Internet mobilny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, z każdym dniem zyskuje nowych zwolenników. Niewykluczone, że w przyszłości całkowicie zastąpi nam internet stacjonarny. Jeszcze jakiś czas temu internet tradycyjny miał przewagę dotyczącą szybkości transferu danych. Jednak obecnie także i na tym polu musiał ustąpić internetowi mobilnemu. Oczywiście internet mobilny ma nie tylko same plusy. W dalszym ciągu mogą nas ograniczać limity, które nakładają operatorzy. W sytuacji, gdy ten limit przekroczymy, internet nam zwalnia i korzystanie z niego staje się męczące z powodu bardzo małej prędkości przesyłu danych. Na szczęście na rynku są dostępne także oferty z nieograniczonym limitem na korzystanie z internetu. Są one na pewno bardzo wygodną i godną uwagi opcją. Jeszcze jednym minusem internetu mobilnego jest jego zasięg, który niestety w dalszym ciągu nie obejmuje całego obszaru Polski. W dużych miastach oczywiście nie będzie z tym żadnego problemu. Jednak biorąc pod uwagę coraz to szybszy postęp technologiczny, ta sprawa także wkrótce prawdopodobnie ulegnie zmianie.

Użytkowników internetowi mobilnemu przysparzają w dużej mierze smartfony. Dzięki tym nowoczesnym telefonom możemy dzwonić, robić zdjęcia, dodawać je na portale społecznościowe, oglądać filmy, czy też wykonywać przelewy. Analizując ciągły rozwój technologii, można z całą pewnością stwierdzić, że internet mobilny może już wkrótce całkowicie wyprzeć internet stacjonarny, choć prawdopodobnie znajdą się również osoby, które pozostaną wierne tradycyjnemu rozwiązaniu.

Related Posts