Jak zmniejszyć zużycie transferu danych

transfer-danych

 

Internet mobilny ma na całym świecie coraz więcej zwolenników. Operatorzy prześcigają się w tworzeniu całkiem nowych, korzystniejszych ofert, aby przyciągnąć klientów. Internet mobilny staje się bardziej ogólnodostępny i przede wszystkim szybszy. Niestety limity transferu danych nie rosną wraz ze wzrostem prędkości. Często nawet nie zauważamy, że przekroczyliśmy limit, co niesie za sobą albo większy rachunek, albo nieoczekiwane ‚spowolnienie’ internetu. Warto poznać kilka sposobów na to, aby nie przekroczyć limitu danych i cieszyć się internetem przez cały miesiąc.

Trzeba zacząć od ogólnego korzystania z internetu. Należy pamiętać o tym, że na przykład przeglądanie filmików na Youtube, czy innych tego typu stronach ‚zjada’ nam bardzo dużą część transferu danych. Dlatego też, jeśli już koniecznie chcemy oglądać filmy, może warto robić to będąc w zasięgu jakiejś sieci Wi-Fi, a swój internet mobilny po prostu zoszczędzić. Kolejnym miejscem, które pochłonie transfer są strony z grami flash oraz pojawiające się na praktycznie wszystkich już stronach internetowych – reklamy. Korzystając z poczty e-mail także ucieka nam niemała część limitu, dlatego najlepiej wybrać taką pocztę, na którą nie będziemy otrzymywali codziennie kilkunastu niepotrzebnych wiadomości ze spamem i reklamami. Wszystko to niestety generuje nam niepotrzebne zużycie transferu.

Korzystając z przeglądarki internetowej należy zaopatrzyć ją w odpowiednie wtyczki, które będą blokowały uciążliwe reklamy i flash’e (przykładowo można zainstalować wtyczkę AdBlock i FlashBlock – nie dość, że dzięki nim irytujące reklamy znikną, to uda nam się zaoszczędzić trochę transferu danych).

Chcąc zaoszczędzić swój transfer danych w internecie mobilnym warto także na bieżąco go monitorować. Do tego też zostały stworzone specjalne wtyczki. Programy te monitorują na bieżąco, ile danych jest do sieci wysyłanych oraz ile z niej pobieranych. Dzięki takim wtyczkom dodatkowo możemy także ograniczyć ilość danych, bo blokują działanie niepotrzebnych aplikacji.

Korzystając z tych sposobów na pewno uda nam się zminimalizować niepotrzebne zużycie transferu danych. Dzięki temu będziemy mieć możliwość korzystania z mobilnego internetu bez większych ograniczeń.

Related Posts