Zalety wbudowanego modemu

laptop-podróż

 

Modem jest to urządzenie, które służy do odbierania sygnału przewodowego lub bezprzewodowego. Trzeba pamiętać, że modem 3G nie jest obligatoryjnym elementem każdego laptopa, czy tabletu. Wprost przeciwnie. Za urządzenie z takim wbudowanym modemem często musimy zapłacić więcej pieniędzy. Czy będzie to dobra inwestycja?

Obecnie wszystkie laptopy i tablety zapewniają nam możliwość łączenia się z internetem w miejscu, w którym dostępny jest jakiś hotspot Wi-Fi. Jest to oczywiście bardzo wygodne (i przede wszystkim darmowe!) rozwiązanie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wybieramy się w podróż lub po prostu jesteśmy w miejscu, gdzie w pobliżu nie ma żadnej sieci Wi-Fi? Wówczas, jeśli chcemy być online, będzie nam potrzebny modem do mobilnego internetu.

Rozwiązania są dwa: możemy wybrać albo modem zewnętrzny, który podłączamy do laptopa za pomocą wejścia USB, albo też podczas wyboru laptopa, czy tabletu, od razu zdecydować się na taki z wbudowanym modemem. Niewątpliwą zaletą wbudowanego modemu jest jego wygoda. Nie musimy się martwić o dodatkowe urządzenia, które trzeba będzie zainstalować i podłączyć przez USB. Czasem w biegu i natłoku obowiązków mogłoby się nam nawet zdarzyć zapomnieć modemu i wtedy zostajemy pozbawieni internetu na długie godziny. Można też wyobrazić sobie sytuację, że podczas podróży pociągiem osoba siedząca obok nas nawet nieświadomie zahaczy o wystający, podłączony przez USB modem. Może to niestety skutkować jego uszkodzeniem albo awarią gniazda USB. Niesie to za sobą w konsekwencji pozbawienie nas dostępu do internetu oraz niestety dodatkowe koszty.

Korzystając z laptopa z wbudowanym modemem zawsze mamy pewność, że gdy mamy laptopa, mamy także i modem, a co za tym idzie – dostęp do internetu.  Wygoda i funkcjonalność to niewątpliwe zalety wbudowanego modemu i zdecydowanie warto zainwestować właśnie w taki sprzęt.

Related Posts